baslikyeni.jpg

 

Birliğimizce yapılan Orman Üretim İşçiliği belgelendirme sınavları 21.09.2021 / 24.09.2021 tarihleri arasında Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü araç yolu üzeri 329 nolu bölmede yapılmış olup sınavda başarılı olan adayların belgelendirmeleri yapılmıştır.
 
 
 
 
Ayrıca yine birliğimiz tarafından yapılan04.09.2021 tar Fidan Bakım ve Yetiştirme İşçiliği belgelendirme sınavını Daday Orman İlçe Müdürlüğüne bağlı Fidanlık Şefliğinde gerçekleştirildi.
 
 
Orman Belgelendirme Sınavları yakın zamanda tekrar düzenlenecektir.

Kırsal Kalkınma Platformunun aktif olduğu dönemde, Tarım ve Orman Bakanlığından talep edilerek Kastamonu, Sinop ve Bartın İllerinde bölgesel olarak uygulanmak üzere onaylanan Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) finans kaynaklı “Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi “ (KDAKP) kapsamında sunduğumuz toplam 2.525.000,00 TL tutarındaki yeni süt toplama merkezlerinin yapımı ve mevcutlarının modernizasyonu projemiz Bakanlığımızca  onaylandı.

            Yeni oluşturulacak süt toplama merkezleri kapsamında, Kaşçılar bölgesindeki yaklaşık 20 köye hizmet verecek olan süt toplama merkezi yapımına, Mescit köyü tüzel kişiliğine ait arsa üzerinde yapımına başlanılmıştır.

Yıllardan bu tarafa bölgenin mağduriyeti söz konusu olduğu bilindiğinden, Birliğimizce bölge projeye dâhil edilmiş olup,  yapılacak proje yatırımının öz kaynağı birliğimiz tarafından karşılanacaktır. Yapılacak inşaatın bedeli de Birliğimiz tarafından kredilendirilecektir. Yılbaşından önce 38. Bölge olarak faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Bölgeye hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Taşköprü Kaymakamı Sayın Çağlar PARTAL, Birliğin Taşköprü Bölgesindeki faaliyetleriyle ilgili olarak Kastamonu Köy Koop. Birlik Başkanı Erol AKAR’ ı ziyaret etti.

 

 

05.10.2021 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bayan Sıgrıd GIENCKE, Almanya Temsilcisi Peter ASMUSSEN, Almanya gıda ve Tarım Bakanlığı Projelerden Sorumlu GFA Uzmanı Malte MÜLLER, DGRV ve Kastamonu Köy Koop.’ un katılım sağladığı TAKBİ Projesi çalışmalarının değerlendirmesi yapıldı. 06.10.2021 tarihinde Tosya Ortalıca ilçesinin faaliyetlerini yerinde görmek amacıyla ziyaret edildi.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Saturday the 16th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates