baslikyeni.jpg

Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim YUMAKLI 21.09.2023 tarihinde Kastamonu’ yu ziyarette bulunarak ilk olarak üniversite düzenlenen UNECO/FAO programı içinden hazırlanan standımızı ziyarette bulundu ve sonrasında Dedeman Park Otelde Düzenlenen IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısına katılım sağladı.

14.09.2023 tarihinde İFAD projesi kapsamında Bartın ilinden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ile kooperatif yöneticileri ve üreticilerden oluşan bir heyet tarafından birliğimiz ziyaret edilmiş misafir heyeti ile birlikte süt toplama merkezleri gezilmiş, ayrıca Yönetim Kurulu Başkanımız Erol AKAR tarafından Birlik faaliyetleri ve proje çalışmaları ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

02.08.2023 tarihinde Kastamonu Köy Koop. Tahir Aydın toplantı salonunda Orman Sektör temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda temsilcilerin, bulundukları bölgelerde karşılaştıkları sorunlara ve Ormancılık alanındaki en büyük sorunlardan biri olan fiyatlandırma konusu Siyasi Parti İl Başkanlıklarımızın ve Milletvekillerimizin bilgisine sunulmuştur.

Üretimin Kastamonu ekonomisi için önemli olduğu fiyatlara enflasyon ile oluşan farkın mutlaka yansıtılması gerektiği belirtilmiştir.

Orman üretiminde karşılaşılan diğer sorunlarla birlikte gündeme getirilerek gerekli çalışmaların yapılacağından, buna rağmen sorunlarda herhangi bir düzelme olmadığı takdir de ormancılık faaliyetlerine son verileceğinden bahsedildi.

 

URL: 

 https://www.kastamonuistiklal.com/orman-uretiminde-ciddi-sorun-kapida 

https://cnghaber.com/haber/20276/baskan-akar-bu-sikinti-kastamonu-ekonomisini-de-etkileyecek

 

Siyasi partilere ve Milletvekillerimize yaptığımız ziyaretlerde köy koop. olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler aktarıldı, Orman üretimi ve hayvancılıkla ilgili sorunlar tartışılarak çözüm önerileri ile ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.

DGRV ve Köy Koop. Merkez Birliği’nin çalışmaları doğrultusunda Süt Toplama ve Depolama alanlarında yapılacak olan Myk belgelendirme sınavı, Merkez Birliğimiz tarafından uygun görülen Kastamonu Köy Koop. Bölge Birliği’nin Çetmi tesisinde gerçekleştirilmek üzere hazırlık sürecine başlanmıştır.

21.07.2023 tarihinde sınav yapıcı olarak görevlendirilecek arkadaşlarımıza gerekli eğitimler İSG uzmanları tarafından verilmiştir.  

KUZKA SOGEP Kapsamında Taşköprü Çetmi' ye uygulanacak olan MISIR KURUTMA TESİSİ projemiz onaylanmıştır.

İlimize ve Bölgemize hayırlı uğurlu olsun.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Monday the 25th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates