baslikyeni.jpg

Birliğimizin en eski emektarlarından ve herkesin sevgi ve saygısını kazanmış olan Cemal SARIBEKİROĞLU Covid-19 salgınına yenik düşerek  04.10.2020 tarihinden hayatını kaybetti. Köy Koop. camiası olarak üzüntümüz büyüktür. Sevenlerine, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

         Birliğimiz Yönetim kurulunca onaylanan ve ilk yapılacak genel kurulun onayına sunulacak olan, yönetmelikler ve uygulama formları, birlik ana sözleşmesi gibi maddeleri içeriğinde barındıran  ‘ MEVZUAT DÜZENLEMELERİ EL KİTABI ‘ nın basımı yapılmıştır.

           Sayın Erdoğan KANTURER yayınlamış olduğu yazısında Kastamonu Köy Koop. Birliği gelişimi ve Erol AKAR’ın bu gelişimdeki katkılarından bahsetmiştir.

Uzun yıllar Birliğimiz Yönetim Kurulunda görev alarak hizmette bulunmuş olan Faik BAKIRCI hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün öğle namazına müteakip Bostan Köyü Aşağı Tüfekçi Mahallesinde defnedilecektir. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Köy Koop. Ailesin'de Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Büşra Hanım'a yeni yaşında ailesiyle ve sevdikleriyle nice mutlu yıllar diliyoruz. 

13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamındaki ürün paketleme makinemiz faaliyete geçirilmiştir.

Pirinç, Siyez Bulguru, Siyez Buğdayı Unu gibi bitkisel ürünlerimizi en sağlıklı biçimde değerli tüketicilerimize sunmak üzere çalışmalarımız başlamıştır.

 

 

 

 

Birliğimiz hizmet alanı içerisinde bulunan, özellikle orman üretimi konusunda yoğun faaliyet gösterilen ilçemizde kooperatiflere hem yasal muhasebe hem de diğer alanlarda daha etkin olarak hizmet vermek amacıyla faaliyete geçirildi. Şubede hizmet yapmak üzere Merve Özcan birliğimizde göreve başlatıldı.

İlçemiz kooperatiflerine ve yöreye hayırlı olmasını diliyoruz.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Thursday the 26th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates