baslikyeni.jpg

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Kastamonu Temsilciliği’ nin kongresi yapıldı.

Kongrede yapılan seçimle yeni yönetim belirlendi.

Kastamonu Köy-Koop Birlik Müdürü Dilek Özdemir Yönetime ayrıca Birlik çalışanlarımızdan Ziraat Mühendisi Tahir AYDIN da Yönetimin yedeğine seçildi.

http://www.kastamonugazetesi.com.tr/koylerimiz-bosaliyor-uretim-dusuyor/

Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği(KÖYKOOP) olarak 2017 Aralık ayında çeşitli bölgeler de düzenlediğimiz kadın çiftçilerimizi bilinçlendirme toplantılarının ardından kadın çiftçilerimizde kanser ve kanser de erken teşhis ile taramanın önemi hakkında farkındalık oluşturmak adına, katılımcıların KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama Ve Eğitim Merkezi)de Birlik Müdürü Dilek ÖZDEMİR’ in nezaretinde taramaları gerçekleştirildi.

BASINDAN

“Yerel Kalkınmada Kadın" konulu eğitimlerimiz bütün hızıyla devam etmekte…..

Emeği geçen tüm eğitmen ve katılımcılara gönülden teşekkürler....

 

 Kooperatifçilik Günü etkinlikleri kapsamında Türk Kooperatifçilik Kurumu, Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği ve Ziraat Mühendisleri Odası Kastamonu İl Temsilciliğince düzenlenen “Tarımsal Örgütlenmenin Önemi ve Kooperatifçilik” konulu panelİ Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Panel Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci TÜZEMEN`in açılış konuşması ile başladı. Kastamonu Belediye Başkan Vekili Eşref CAN`ın konuşmasının ardından panele geçildi. Türk Kooperatifçilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat ERSOY, Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Erol AKAR ve Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Ziraat Mühendisleri Odası Kastamonu İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nejdet GÜLTEPE tarafından "Tarımsal Örgütlenmenin Önemi ve Kooperatifçilik" konusunda ayrıntılı bilgiler verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, akademisyenler, meslektaşlarımız ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen panelin devamında sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Programın sonunda panelistler Prof. Dr. Ali Fuat ERSOY, Erol AKAR ve Yrd. Doç. Dr. Nejdet GÜLTEPE`nin teşekkür plaketleri, Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci TÜZEMEN,  İl Temsilcimiz Cihat SİPAHİ ve Köy Koop Merkez Birliği Genel Müdürü Turgay SOLMAZ tarafından verildi. 

Panelimize katılan tüm misafirlerimize teşekkürler....

 

PANELİN DETAYLI HABER VE VİDEOLARINI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

http://www.zmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=28799&tipi=2&sube=0

http://www.kastamonunettv.com/21-aralik-dunya-kooperatifcilik-gunu-Kastamonu-Erol-Akar-Cihat%20Sipahi-Ali-fuat-Ersoy-Kastamonu.html

http://www.kastamonugundemgazetesi.com/tarimin-pazar-payi-geriledi.html

 

KASTAMONU VALİSİ SAYIN YAŞAR KARADENİZ' İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK. KASTAMONU KÖY-KOOP OLARAK FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞ-VERİŞİNDE BULUNULDU.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri BakanlığıOrman Genel MüdürlüğüTürkiye Milli Kooperatifler BirliğiICA 

Saturday the 24th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates