baslikyeni.jpg

Kastamonu üniversitesi veteriner fakültesi dekanı Sayın Prof. Dr. Hüseyin ESELECİ ve yine üniversitemizin merkezi laboratuvarı uygulama ve araştırma müdürü Sayın Doç. Dr. Mahmut GÜR ile süt toplama merkezleri ziyaret edildi. Yapılan ziyaretlerde görüş alış verişinde bulunuldu. İlerleyen zamanlarda gerek bölge birliğimiz adına gerekse birim kooperatiflerimiz ve kooperatif ortaklarımız adına bölgenin yararına değişik projelerde bir araya gelinecek.

Merkez büro personellerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Büşra ÇOKCANOĞLU’ nun Kastamonu Köy Koop. Olarak yaş gününü kutlar sevdikleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarı dolu bir yıl geçirmesini dileriz.

Kastamonu Bölge Birliği olarak Merkez Birliği temsilcileri ile birlikte Ankara Merkez Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldık. Gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda olumlu olumsuz bazı konular Birlik Başkanımız Erol Akar tarafından dile getirildi. Seçim gerçekleştirildi yönetim, denetim ve delegelerin görevlerinde başarılar dileriz.

 

AŞAĞIDAKİ LİNKTEN EROL AKAR'IN KONUŞMA LİNKİNE ULAŞABİLİRSİNİZ;

 

https://www.youtube.com/watch?v=6YSn3x4rsNk

 

 

 

Kastamonu Köy Koop. olarak bizimde içerisinde bulunduğumuz TAKBİ Projesi kapsamında Bölge Birliğinin yapmış olduğu faaliyetleri incelemek adına DGRV Almanya temsilcisi Peter ASMUSSEN, DGRV Türkiye temsilciliğinden Serdar ÖZGÜN, Gürkan İLTUŞ, Tarık TEKİN ve Köy Koop. Merkez Birliğinden Adnan ŞEN ziyarette bulundular. Süt toplama merkezleri, Ortalıca kooperatifi gezilerek akabinde toplantı düzenlendi. Toplantıda kooperatifçilik ve kurumsallaşma adına istişare de bulunuldu.

                       Birlik Başkanı Erol AKAR Orman kooperatifçiliği konusunda 02.08.2021 tarihinde, Dr. Erhan EKMEN’ in sunuculuğunda Kanal 5 TV’ de yayınlanan Gündem Tarım programına katılım gerçekleştirdi. 

 

                Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ;

 

                       https://www.youtube.com/watch?v=RlekEjDUa44

 

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi ( KDAKP ) kapsamında olan yeni Süt toplama merkezi yapımı ve var olan merkezlerinin modernizasyonu için,  İl Müdür Yardımcısı Mücahit TEMUR, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN ve İFAD heyetiyle birlikte Kastamonu Birlik Başkanı Erol AKAR, Ziraat Mühendisi Tahir AYDIN eşliğinde ,  modernizasyonu yapılacak olan ve yeni açılacak olan Süt Toplama Merkezleri gezilerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.   

Birliğimizin 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan seçimli olağan genel kurul toplantısı Tarım Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Yoğun gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda seçim de yapılarak bir önceki yönetim kurulu Erol Akar başkanlığında tekrardan seçilerek güven tazelediler.
Toplantıda Birliğe yıllarca emek vermiş önceki dönem birlik yönetiminde görev almış olan Bayram Gök'e ve Celal Çetinkaya'ya vermiş oldukları emeklerden dolayı plaket verildi.
Toplantıya katılan tüm temsilcilerimize teşekkür ederiz.
 
 
 
 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Tuesday the 21st. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates