baslikyeni.jpg

Hacettepe Üniversitesinden sayın Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ, dosyalama ve arşivleme çalışmalarını revize etmek üzere DGRV’nin düzenlediği organizasyon sonucunda Gürkan İLTUŞ, Tarık TEKİN ve Köy Koop. Merkez Birliğinden Adnan ŞEN’ in katılımlarıyla Kastamonu Köy Koop’u ziyarette bulundular. Birliğimiz hakkında gerekli bilgilendirmeler Birlik Başkanı ve Personelleri tarafından yapıldı. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine Teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

Yılbaşı itibariyle anlaşma yaptığımız Hayat OSGB tarafından STM ve merkez büro ziyaretlerinde bulunularak İş Sağlığı ve İş Güvenliği açısından gerekli önlemlerin alınması hususunda çalışmalara başlanmıştır.

 

 

             

             

             

             

             Kastamonu Üniv. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı sn. Prof. Dr. Yavuz DEMİREL ve dekan yardımcısı sn. Doç. Dr. Orhan KANDEMİR birliğimizi ziyarette bulundular. Kendilerine faaliyetlerimiz hakkında birlik başkanı Erol AKAR tarafından bilgilendirmeler yapıldı ve birliğimizi daha yukarıya taşımak için neler yapılabileceği hususunda istişarede bulunuldu. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

İl Başkanı Sn. Doğan ÜNLÜ, Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri Birliğimize ziyarette bulundular. Birliğimizin süt üretimi ve ormancılık faaliyetleriyle ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile yapılan projenin onaylanması sonucunda alımı gerçekleştirilen süt soğutma tankları, laboratuvar malzemeleri gibi gerekli diğer araç gereçler temin edilerek Çetmi Süt Toplama Merkezindeki yerini aldı.

 

Valimiz Sayın Avni Çakır Birliğimiz tesislerini ziyaret ederek faaliyetlerimizle ilgili bilgi aldı. Bu kapsamda Çetmi, Aşağı Çayırcık ve Yazıhamit köylerinde bulunan tesisler ve süt toplama merkezleri ziyaret edildi.  

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ile Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem ’in de katıldığı ziyarette faaliyetlerle ilgili olarak Birlik Başkanı Erol AKAR tarafından bilgilendirme yapıldı. Birlik tarafından yürütülen çalışmalardan memnuniyetini ifade eden sayın valimiz Avni Çakır’a ziyaretlerinden ve Birliğimize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Birliğimizce yapılan orman işçiliği belgelendirme sınavı 05.12.2020 / 11.12.2020 tarihleri arasında Kaşçılar bölgesinde yapılmış olup sınavda başarılı olan adayların belgelendirmeleri yapılmıştır.

 

Bu güne kadar yapılan sınavlarda dört bine yakın kişi sınavlara girerek belge almaya hak kazanmıştır. Sınavlara 2021 yılında da devam edilecektir.

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Saturday the 27th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates