baslikyeni.jpg

 

Köy Koop. Ailesin'de Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Büşra Hanım'a yeni yaşında ailesiyle ve sevdikleriyle nice mutlu yıllar diliyoruz. 

13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamındaki ürün paketleme makinemiz faaliyete geçirilmiştir.

Pirinç, Siyez Bulguru, Siyez Buğdayı Unu gibi bitkisel ürünlerimizi en sağlıklı biçimde değerli tüketicilerimize sunmak üzere çalışmalarımız başlamıştır.

 

 

 

 

Birliğimiz hizmet alanı içerisinde bulunan, özellikle orman üretimi konusunda yoğun faaliyet gösterilen ilçemizde kooperatiflere hem yasal muhasebe hem de diğer alanlarda daha etkin olarak hizmet vermek amacıyla faaliyete geçirildi. Şubede hizmet yapmak üzere Merve Özcan birliğimizde göreve başlatıldı.

İlçemiz kooperatiflerine ve yöreye hayırlı olmasını diliyoruz.

Birliğimiz Yönetim kurulunca onaylanan ve ilk yapılacak genel kurulun onayına sunulacak olan, yönetmelikler ve uygulama formları birlik ana sözleşmesi ile birlikte web sayfamızın Birlik Mevzuatı bölümünde yayınlandı.

Yayınlanan yönetmelikler:

Personel Yönetmeliği

Disiplin yönetmeliği

Danışma kurulu yönetmeliği

Satın alma ve ihale yönetmeliği

Avans ve kredi yönetmeliği

 

Birliğimizde yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Özkan KAPUCU, akvim tv' ye konuk oldu. Birliğimizin faaliyet alanları, gelişimi, hizmet verdiği bölgeler, bölgemiz ekonomisi için ne kadar önemli bir kuruluş olduğu konusuna değinilmiş, sadece süt alanında değil orman üretimi konularında bilgilendirmeler yapmıştır. 

HABERİN AYRINTILI VİDEOSUNA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

http://www.akvim.tv/tarim-gunlugu-08bolum-ozkan-kapucu-22temmuz2020-akvim-tv.html?fbclid=IwAR2TGRkkkCYpkYpSx8sLeWoSMNowh_CvluK3KzE0TCaf5vOaX8j3StQjUwI

Birliğimiz muhasebe hizmetlerinde görev alan Mustafa Maden Mali Müşavir yardımcılığı görevine getirildi.

2009 yılından bu tarafa birliğimizde hizmet alan, Kooperatif yöneticilerinin, çalışan diğer personelin ve yönetimin takdir ve sevgisini kazanan Mustafa Maden’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne verilen Bitkisel ürün paketleme ünitesinin kurulması projesi onaylanmış olup makine alım süreci başlatılmıştır.

            Birliğimiz tarafından pazarlaması yapılan Pirinç, Siyez bulguru, Siyez Buğdayı unu, Sarımsak gibi ürünler bundan böyle daha sağlıklı ambalajlarda tüketiciye sunulabilecektir.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Wednesday the 23rd. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates